OpenSource

متن بازی آزادانه

OpenSource

متن بازی آزادانه

OpenSource

در این‌جا منبع افکارمان را باز می‌گذاریم.

بلاگ عرفان علی‌محمدی

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
نویسندگان
خبرنامه و فید

تحلیل صرفی سمپاد

شنبه, ۱ بهمن ۱۳۹۰، ۱۰:۵۵ ب.ظ

یک مطلبی به دستم رسیده به نام «تحلیل صرفی سازمان ملّی پرورش استعدادهای درخشان».


مطلب جالبی است و نویسنده‏ی باحالی داشته! مفاهیم کاملاً بومی‎سازی‏شده هستند.


پیشنهاد می‏کنم آن را بخوانیم چون مفاهیمی را گردآوری و یادآوری کرده که باید به آن‏ها عمل کنیم.


ارزش گرفتن 10 دقیقه از ما را دارد!


دانلود در ادامه‏ی مطلب(PDF چهار و نیم صفحه‏ای با حجم 300 کیلوبایت)

دانلود تحلیل صرفی سمپاد

 @ محمدرضا

من هیچگونه نظری با نام Ali ندادم !

درباره متن صحبتی نمی کنم ، پرسشم اینجاست چرا همه ی مطالب به دست تو می رسد؟!
المپیاد؟! سمپاد!؟ و... همینطوری پیش بروی فکر کنم سندهای سرِی رو هم منتشر کنی اینجا!
ادامه بده...
 دنبال نویسنده اش نگردید! :)
- چه زود برخی متون همهگیر!! میشوند!

- نویسنده بنابر اطلاعات موثق! سمپادی ها را احمق بی استعداد فرض نکرده است.(به MRHB) و باز هم خطاب که تعدادی از کشور های به اصطلاح پیشرفته و حقا پیشرو در علوم انسانی امروزی هم تعداد و نسبت علوم انسانی رو ها نسبت به کل خیلی کم است و این مختص ما و این سازمان نیست! ولی از همین تعداد اندک هم کره میگیرند.

- به قول امام علی انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال یعنی مهم نباشد براتون که خود نویسنده اصلا بشر است یا بی هنر است یا خودش هم از همین قماش است. مغلطه هم نکنید.( به Farbod)

 -آخرین نظر MRHB هم تا حد خیلی زیادی درست است. اما تعمیمش به این موضوع که در کشورهای دیگه کسی برای مدرک و پول اندک و چشم و همچشمی درس نمیخواند رو قبول ندارم به هیچ وجه من الوجوه!فقط از کشوری مثل آمریکا هاروارد و استنفورد رو نبینید. برکلی رو هم ببنید.

البته حرف زیاد بود برای گفتن.
 mikham begam ke ie ja e ro eshtebah kardi sampadiaie emruz ke khode ma hastim dige hata nemikhan beran kharej ke khedmat be jahanian konan!!!!balke dige inam az sareshun gozashte mikhan beran faghat ye danesh gahi chizi ke esme khubi dashte bashe ke baddan betunan tu facebookeshun bahash poz bedan eine esme allame helli ke alanam bahash poz midim tu hamun facebook

 با حرفای علی تا حدی موافقم. ولی بازم میگم این کارا برای زمانیه که هرکی کاری انجام بده حتی کوچیک تا یه چیزه خوبی بشه. اما زمانی که کاری که می کنی رو یکی نابود میکنه و حال میکنه شاید بازم عاقلانه باشه بذاری بری حداقل خودت نابود نشی. اوضاعی که داریم از شاید از خیلی از وضع های تاریخ معاصر بدتر باشه.
با حرف حیدر هم موافقم تقریبا
نمیدونم کدوم علی هستی ولی خیلی شبیه  نوشتن علیرضا علمدار است.
ببین تو ایران امکانات در حد 0 است و مردم فقط فقط برای مدرک درس میخونن که بعدا با اون مدرک ماهی 400 و 500 تومن دربیارن در کل در ایران مفهوم مدرسه و دانشگاه رفتن عوض شده دانشگاه و مدرسه برای این این درست شد که هر کی یه تخصصی بگیره و به درد یه جایی از جامعه بخوره در حالی که الان می بینیم یک لیسانس حسابداری ( مثلا ) داره تو یه خط تاکسی مسافر کشی میکنه ولی در حالی که در اونور آب مردم دارن علم میآموزند و هدف از گرفتن مدرک چشم و هم چشمی و درآوردن 500 و  400 تومن نیست. یه لحظه فکر کن اعلام کنن از این به بعد تو دانشکاه ها مدرک نمیدن تو ایران حداقل 60% میان بیرون از دانشگاه.
تو کشور های دیگه ( میدونی کدوم ها رو میگم ) کار علمل ارزش داره ولی تو ایران چی نشون به نشون که  تو ایران پایان نامه می فروشن و خوب هم فروش داره یعنی تو ایران کار علمی هیچ ارزشی نداره!
برای همین من و تو ای که اینو می فهمیم تصمیم میگیریم که از این مملکت بریم که بدبخت نشیم!
 مطلب رو خوندم.
به نظرم نویسنده یا نخواسته یا نتونسته بود حرف حساب بزنه و بیشتر فحش داده بود.
لذا کاری با اون ندارم.
اما در جواب فربد در مورد اینکه آیا امیدی برای تغییر اوضاع کشور هست یا نه :
 اول بگم که من خودم قبول دارم که تو این ممکلت خیلی مشکل و کمبود و . . . وجود داره. و احتمالا به خاطر درگیری این چند وقت اخیر با مسائل مختلف مدیریتی از خیلی از شماها خیلی بیشتر از اوضاع شاکیم.
 دوم اینکه عوض کردن این وضعیت حتما خیلی خیلی زحمت داره و اصلا کار راحتی نیست.

 اما مسئله اینکه که اگر شما یه کم تاریخ معاصر ایران رو خونده باشید می بینید که تو این 200 سال اخیر نمی شه یه بازه حتی کوتاه پیدا کرد که تو این کشور همه چی رو به راه باشه. برید یه بررسی بکنید. از قبل از مشروطه تا حالا.

حالا هر کدوم از ما دو تا راه داریم :
راه اول اینه که بگیم آقا تو این اوضاع احوال که نه امیدی به اصلاح هست نه . . . ول کنیم بریم زندگی خودمون رو بسازیم. برا چی ما باید خودمون رو برای بقیه به زحمت بندازیم. میریم اونور آب هم راحت زندگی می کنیم هم تو کارهای علمی روز دنیا شرکت کنیم هم  . . .
ولی می دونید این انتخاب یعنی چی ؟
یعنی اون کسایی تو زمینه های مختلف استعداد دارن و توانایی دارن و این کشور کلی براشون هزینه شده که بهترین افراد برای درست کردن اوضاع هستند خیلی راحت بذارن برن.
من اصلا نمی خوام به کسایی که این انتخاب رو دارن بگم بمونید اینجا. اما یه کم فکر کنید ببینید اگر تو همه این 200 سال همه آدمهایی که ازشون کار بر می اومد همین تصمیم رو گرفته بودن چی می شد؟
اگر از من این سوال رو بپرسن می گم ما هم الان یه چیزی بودیم مثل افغانستان یا حتی بدتر.(منظورم این نیست که مردم شریف افغانستان تنها مقصر اوضاع کشورشان هستند)
خداییش اگر قراره یکی اینجا بمونه کار اساسی انجام بده و موثر باشه من و توییم یا اون بچه های روستایی که به زور تا سیکل درس می خونن؟
واقعیت اینه که من به شخصه اون کسانی رو با این دید از ایران می رن رو دیگه اصلا ایرانی نمی دونم. نمی خوام بگم خائن بودن یا این حرفا. ولی همچین آدمی دیگه ایرانی نیست. آمریکایی هستن ، کانادایی هستن، . . ..
ایرانی بودن به این نیست که آدم تو ایران به دنیا بیاد یا هر چند وقت یه بار به یاد خاطرات خوشی دورانی که ایران بوده به یاد ایران بیفته.
قبول دارم که کارهایی که ما داریم تلاش میکنیم انجام بدیم هیچ کدوم اونقدر بزرگ نیست که بتونه همه چی رو درست کنه.
اما اگر هر کسی هر جای این ممکلت یه کاری انجام میده کارش رو درست انجام بده به نظر من بعد از یه مدتی خیلی چیزا درست می شه.

پس اگر خودمون رو ایرانی می دونیم ، اگر هنوز کمترین امیدی داریم که این کشور درست بشه و اگر . . . باید هر کدوممون به وظیفه مون عمل کنیم.
اگر هم فقط به فکر خودمون هستیم و می خوایم با رفتن به یه جای دیگه از اینجا نجات پیدا کنیم دیگه ادعای ایرانی بودن نداشته باشیم.
پ ن 1 : می دونم که خیلی از عزیزانی که در خارج هستند مصداق جمله آخر نیستند.
پ ن 2 : ببخشید طولانی شد.
 اگه آروم آروم بخونیم اندکی از حرف هاش ( حدود 10 درصد و یا شایدم کمتر ) مفید و منطقی بود .

 ولی کل حرفاش یه مش چرت و پرت و حرف مفت بود که شاید فکر میکنده خیلی خفنه ! دوره ما (16) که اینجوری که میگه نیست ...

از آخرش خوشم اومد ولی کلا باهاش حال نکردم چون ما رو یک مشت احمق بی استعداد حساب کرده که با پول وارد اینجا شدیم و نمیدونم این حرف بی مدرک را از کجاش در آورده .
من خودم هم دوست داشتم که مدرسه علوم انسانی داشت ولی 2 مشکل وجود دارد :
1. طبق گفته چند سمپادی در هر سال بین 5 تا 15 نفر از 230 نفر میرن انسانی که این مشکل جامعه ما میباشد و ربطی به سمپاد نداره و سمپاد نمیتونه برا 10 نفر امکانات جدا فراهم کنه.
2. ما تو کشور مون کسانی که میرن علوم انسانی بجای اینکه درس های مرتبط با اسم رشته بخوانند عربی و ادبیات فارسی و زبان فارسی سختتری میخوانند که اصلا ربطی به رشتهیشان در آینده ندارد مثلا یک اقتصاددان باید عربی قوی داشته باشد؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------
یک فحش بد هم به نویسنده میدم تا خنک شم چون فقط شر و ور گفته بود.
 
 مثل اینکه خودم زودتر از یقیه خوندم.  اینکه نویسنده کی بوده خیلی تاثیر داره در برداشت مفهوم.
ای کاش می گفت اسم رو. این نکته مهمه که ای آقایی که میای و اینارو میگی برای یکسری آدم . اومدی تغییرشون بدی و وادارشون کنی به کار. حالا خود شما چه کاری در جهت اهدافی که نوشته بودی انجام دادی؟
شما خودت چه گلی به سر ملتی که ازش نام می بری زدی؟ در اون کامنت یک مقدار طولانی که زدم نوشتم که متاسفانه الان در جایی نیستیم که قدرت انتخاب آزاد داشته باشیم. می خوام ببینم چه کسی الان اینو امتحان کرده.
شما هر کاری که دلت بخواد نمی تونی انجام بدی. مشکل فقط تفکر غلط نیست. به فرض تفکر ها درسته . زور نکته مهمیه. به فرض شما می خوای به ملت خدمت کنی. اول ببین اصلا ملت آدم حسابت می کنه یا نه. بعدم اینکه ملت میذاره کار کنی یا نه. بعد ملت بعد از کاری که کردی باهات چه می کنه.
به نظرم کسی که  بلند میشه میره فهمیده که اونقد نمیشه کاری کرد که راضی میشه ملتشو عوض کنه(تا حدی)
گفته بودم که در جایی هستیم که نمی تونی فقط بگی تفکر غلطه و بقیه چیزا درسته.
خیلی از این حرفارو خیلی ها مثل من شنیدن. سمپاد در خطره و شما ها هیچی نمیشیدو از این حرفا.
الان شما اون زور رو نیاز دارید که چون نیست فعلا نمیشه هیچ کاری کرد.
الان از من و شما چه کاری ساختس؟؟ چون کاری نمیشه کرد برای اینکه حداقل خودمون از بین نریم مجبوریم به قول شما فرار کنیم.
من فقط می خوام بگن همه چی به تفکر نیست در وضعیت الان. الان شما خودت چند دقیقه فکر کن ببین اصلا ۱۰۰ نفرم با حرف شما موافق بودن. می خواین چه کنین؟ ملت رو آباد کنید؟ بفرما. شروع کنید.
فقط ببینید چه چیزایی جلوتونو میگیره. متاسفانه روز خوب شاید به این زودی ها نیاد و جنگل مدتی زیادی باشه. در جنگل همیشه نمیشه جنگید . گاهی فرار بسیار عاقلانه تره.
( اصلا نمی دونم چه کسی نوشته و قصدی هم ندارم و سعی می کنم مثل یک دوست باهاش صحبت کنم. اگر کمی خودمانی شد شرمنده)
khaste nabashi!
amma kash too matlabe migoft ke bayyad az koja shourO kard!
۰۱ بهمن ۹۰ ، ۲۳:۰۰ عرفان علی محمدی
دانلود کن فقط نگاش کن حدّاقل!چهار و نیم صفحه است در واقع؛ با فونت درشت.
Harki Khund ye Chedike E inja Bege. 6 Safhe Kheili Kheilli Ziade

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی